Making Your Food Dollars Work
A four lesson curriculum to help adults get the most from the money they spend on food.
2009 $60.00 (Historical Entry)A four lesson curriculum to help adults get the most from the money they spend on food.
2009 $60.00 (Historical Entry)Nutrition Facts: Reading Labels Makes Sense is a video that teaches participants how to read and understand nutrition labels.
2007 $20.00 (Historical Entry)A ten lesson curriculum to help adults improve their diet quality, food security, and family food safety.
2015 $50.00